Międzynarodowy Turniej Polska Basket zakończył się zwycięstwem wicemistrzyń Polski z Artego Bydgoszcz. W finale podopieczne Tomasza Herta pokonały Ślęzę Wrocław 80:64.

Cztery dni zmagań koszykarek reprezentujących ekstraklasę Polski, Czech, Słowacji i Niemiec mogły zadowolić najbardziej wybrednego kibica, jednak należy zaznaczyć, że fanów basketu w hali SP 10 przy ul. Morcinka było jak na lekarstwo. W ostatnim dniu turnieju rozegrano spotkania o klasyfikację końcową, i tak siódme miejsce wywalczyły zawodniczki Sokola Hradec Kralove, które pokonały gospodarza imprezy – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra (I-liga polska) 103:43. W spotkaniu o piątą lokatę MKS Polkowice pokonał słowacki SBK Samorin 73:65, na najniższym stopniu podium stanęły koszykarki Kary Trutnov (80:62 z Herner TC), a w wielkim finale Artego Bydgoszcz uporało się ze Ślęzą Wrocław 80:64.
Wyniki ostatniego dnia turnieju:
Finał: Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 80:64 (15:19, 20:17, 27:15, 18:13)
Mecz o 3. miejsce: Kara Trutnov – Herner TC 80:62 (19:18, 24:22, 12:12, 23:10)
Mecz o 5. miejsce: SBK Samorin – MKS Polkowice 65:73 (20:14, 13:25, 12:20, 20:14)
Mecz o 7. miejsce: Sokol Hradec Kralove – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 103:43 (24:8, 23:16, 25:10, 31:9)

MVP turnieju została Elżbieta Międzik (Artego Bydgoszcz), królową strzelczyń Angelika Stankiewicz (MKS Polkowice), a do pierwszej piątki imprezy wyłoniono: Amishę Carter, Julię McBride (obie Artego Bydgoszcz), Magdę Leciejewską (Ślęza Wrocław), Andreę Ovsikovą (Kara Trutnov) oraz Sonję Greinacher (Herner TC). Najlepszym trenerem został szkoleniowiec zwyciężczyń Polska Basket 2015 – Tomasz Hert.

(tekst: Przemek Kaczałko)