Łukasz Habaj pilotowany przez Piotra Wosia (Ford Fiesta R5) zostali triumfatorami 30. Rajdu Karkonoskiego, drugiej rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Za ich plecami uplasował się Francuz Bryan Bouffier i Grzegorz Grzyb.

Habaj i Woś poprawili tym samym swoją najlepszą pozycję w tych zawodach z roku 2012, gdy Mitsubishi Lancerem Evo IX wywalczyli najniższy stopień podium. Dopisali sobie do konta także trzy punkty za wygranie Power Stage pod Galerią Sudecką.

Drugie miejsce zajął trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier, u którego na prawym fotelu zadebiutował Thibault De La Haye. Co więcej, Francuzi jechali Fordem Fiesta Proto, uzyskując najlepszy wynik tego samochodu w naszych mistrzostwach (+26,1s). Wygrali także trzy odcinki specjalne i mimo wielkiego nacisku Grzyba utrzymali drugą pozycję, jednak tylko o jedną sekundę!

Na najniższym stopniu podium staną zwycięzcy pierwszej rundy czempionatu, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (+27,1s, Ford Fiesta R5), których podczas dzisiejszego dnia trapiły problemy techniczne i mimo dobrego tempa nie udało im się utrzymać pozycji liderów. Pozostają jednak na czele klasyfikacji mistrzostw.

(tekst: rajdkarkonoski.pl)