Zwycięstwem Global Schwung Quintet zakończyła się XIV edycja Krokus Jazz Festiwalu, który w dn. 23–25.10 odbywał się w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Triumfatorzy „Powiewu Młodych Talentów” otrzymali statuetkę „Złotego Krokusa” zaproszenie na przyszłoroczny festiwal Jazz Jamboree oraz nagrodę pieniężną.

W czasie całego weekendu oprócz młodych jazzmanów na scenie JCK można było usłyszeć gwiazdy.

Potężna dawka dźwięków przy użyciu niekonwencjonalnych metod otworzyła w piątkowy wieczór XIV Krokus Jazz Festiwal. Wszystko za sprawą występu jednego z laureatów KJF – Adama Bałdycha, który w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zagrał wraz z norweskim Helge Lien Trio.

Z kolei w Klubie Kwadrat o godz. 22.00 wystąpili: wirtuoz trąbki Charlie Green i gitarzysta Krzysztof „Puma” Piasecki ze swoim kwartetem.

W Sobotni wieczór swój jedyny występ w Polsce podczas europejskiej trasy koncertowej dał Jeremy Pelt. – To było 100 proc. jazzu w jazzie – ocenił koordynator festiwalu ds. artystycznych Andrzej Patlewicz. – To jest typowy, mocny amerykański jazz, wywodzący się ze stylistyki Milesa Davisa.

Natomiast w klubie Kwadrat rozbrzmiało trio z kontrabasem, perkusją i saksofonem tenorowym – wszystko za sprawą koncertu jaki dał Mike Parker’s Trio. Lider grupy Mike Parker był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy, a wczoraj koncertował w Jeleniej Górze, co jest kolejnym znakomitym potwierdzeniem prestiżu, jakim cieszy się Krokus Jazz Festiwal.

Na zakończenie trzeciego dnia festiwalu na głównej scenie przy komplecie publiczności, który towarzyszył wszystkim wieczornym koncertom – wystąpiła Monika Borzym, a w Klubie Kwadrat imprezę zakończył Kamil Piotrowicz Quintet.

(tekst: Przemek Kaczałko)

017_IMG_7734

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *