W minioną sobotę (30.01) w Karpaczu odbyły się V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Skijoeringu. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały, ale organizatorzy, zawodnicy i kibice – stanęli na wysokości zadania.

W tegorocznej edycji wzięły udział 24 ekipy z takich krajów, jak Polska, Niemcy, Austria, czy Czechy.

Wśród zawodników były gwiazdy polskiej sceny enduro, muzyk Staszek Karpiel-Bułecka, który po zawodach wystąpił z zespołem Future Folk na scenie, rajdowiec Wojciech „Siemanko” Chuchała, a za skuterem prowadzonym przez Michała Materlę (MMA) podążał na nartach polityk Adam Hofman.

Po zmaganiach w prologu (jazda na czas) oraz występach w systemie pucharowym (po dwie pary), do wielkiego finału na snowboardzie awansowali: Jakub Kucharczyk (moto) z Robertem Dankiem oraz Wojciech Chuchała (moto) z Andim Mancinem. Z kolei wśród narciarzy wielkie emocje były już w półfinale, kiedy to zeszłoroczni zwycięzcy (Team Germany) odpadli w rywalizacji z Polakami: Sebastianem Krywlutem (moto) i Kornelem Makarewiczem. Na pocieszenie Niemcy wygrali bieg o III miejsce. W wielkim finale narciarzy z ekipą Auner Polska zmierzyli się zawodnicy Skivegas: Błażej Gazda – moto, Jędrzej „Jay Jay” Stanek, ale po zaciętej walce musieli uznać wyższość rywali.

(Tekst: Przemek Kaczałko – jelonka.com)

021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *