Niedzielny wieczór (2.04) w Jeleniogórskim Centrum Kultury upłynął pod znakiem premiery spektaklu grupy STA–ART pt. „Domówka”. Młodzieżowy zespół prowadzony przez Łukasza Dudę po raz kolejny pokazał, że w jeleniogórskiej młodzieży drzemie ogromny potencjał i radość z możliwości współtworzenia kultury w Karkonoszach.

W „Requiem dla gospodyni” Wiesław Myśliwski sprawdza człowieczeństwo w konfrontacji z doświadczeniem śmierci. Jeleniogórska młodzież doskonale wkomponowała się w swoje role budząc zachwyt publiczności.

– Po raz pierwszy ze STA-ART’em postanowiłem zrobić spektakl, który jest całości oparty literacko. Postawiliśmy przed sobą bardzo wysoko poprzeczkę. Cieszę się z tego, że te osoby, które pracują już któryś rok na scenie, rozwijają się, rośnie ich potencjał. Dla większej części zespołu to był debiut na scenie, więc jestem dumny, że wyszli i poprowadzili ten spektakl od początku do końca. Cieszę się z ich emocji, tych nierówności i niektórych wpadek, które się w teatrze zdarzają – powiedział Łukasz Duda, reżyser spektaklu „Domówka”.

Wystąpili: Julia Byszkowska, Izabela Figa, Marta Kostoń, Julia Krynicka, Małgorzata Kukiel, Paulina Łobocka, Jagoda Maląg, Aleksandra Nizwald, Daniel Pawłowski, Kirył Pietruczuk, Iga Różalska, Szymon Stęchły, Pavel Tsurikov, Maciej Zawodny i Monika Załupska. Scenografia: Wiktor Szybałdin, Łukasz Duda. Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek. Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Pawlak. Światło: Łukasz Izdebski.

(tekst: Przemek Kaczałko)

Image00022

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *